Dinamična meditacija

24 oktobra, 2015 Objavil: Kategorija: Blog, Dihanje, Duhovnost, Osebna rast, Zdravje Ni komentarjev

Dinamična meditacija je tehnika za prebuditev neskončnega vira energije.

Moderni človek kot tak je nevrotičen zaradi modernega načina življenja. Zato je nepopoln in energetsko nepretočen. Vsak posameznik je razdeljen v spopadu s samim sabo. To je vzorec, ki ustvarja nevrozo.

V Društvu feniks že več kot 10 let delujemo v dobro vseh, ki se nam pridružijo – s tem namenom tudi omogočamo delo na sebi z različnimi metodami.

Dinamična meditacija sprejema vašo nervozo táko, kakršna je, in jo poskuša sprostiti. Osvobodi zablokirane energetske centre, ki začnejo na novo delovati. S tem začne človek biti živ na drugačen način in začne obstajati kot energetski fenomen.

Če se ta energija vsakodnevno odpira, pride do prebujanja neskončnega vira energije, ki se nahaja v predelu popka iz točke, kjer smo se rodili oz. bili povezani s popkovino. Ko pride do popolnega osvobajanja, se človek nauči odpirati in zapirati ta center po svoji volji ter celo življenje razpolaga z neskončno energijo. Zato nikoli več ne more biti utrujen, saj je osnova človeškega telesa živeti brez napora, živeti v pretočnosti in v svojem bistvu, v tem, kar smo po naravi.

KAKO POTEKA?

Meditacija je sestavljena iz 5 delov, ki jih spremlja glasba, traja pa 60 minut.

  1. faza, 10 minut: kaotično dihanje
  2. faza, 10 minut: telesu se daje svoboda, da izrazi vse, kar je v njem
  3. faza, 10 minut: s sproščenim telesom in dvignjenimi rokami se skače čim bolj visoko, pristanek na petah
  4. faza, 15 minut: faza stop, v kateri človek zamrzne vse v sebi in opazuje energijo, kako se giba v njem. Faza tišine.
  5. faza, 15 minut: z glasbo in igro izrazi vse, kar je v tebi. Svojo živahnost nosi prek celega dne.

Tehnike meditacij so preproste, namenjene vsakomur, da se z njimi “poigra” – termin, ki bi ga uporabil Osho.

 

Med meditacijo udeleženec skozi izkušnjo razume, kako deluje, spozna um, energetske centre in se dotakne odgovora na vprašanje “Kdo sem jaz?”.

Po meditaciji si vzamemo čas za razumevanje globljega dogajanja v sebi.

To je tudi čas za globlje razumevanje same tehnike.

 

Komentarji so zaprti.